+48 94 3473790
romex@romex.pl
PL
EN

O nas

Ponad 25-letnia historia firmy związana była na początku z rozwiązaniami wspomagającymi proces odbioru mleka od dostawców, włączając w to produkcję oraz serwis kompletnych aplikacji takich jak cysterna mleczarska, wyposażona w dedykowany system kontrolno-pomiarowy.

Obecnie, Romex jest producentem cystern, zabudów samochodowych, przyczep i naczep do transportu: różnorodnych płynnych środków spożywczych oraz innych wrażliwych substancji wymagających wysokich standardów higienicznych, wody, ryb, AdBlue oraz środków chemicznych.

Oferta firmy zawiera projektowanie i produkcję dedykowanych zbiorników ze stali nierdzewnej, silosów oraz konstrukcji. Firma silnie rozwija możliwości produkcyjne certyfikowanych zbiorników ciśnieniowych oraz urządzeń procesowych dla różnych gałęzi przemysłu.

Bogate doświadczenie i wiedza zdobyte podczas rozwijania zautomatyzowanych systemów pomiarowych i poboru
mleka, pozwoliło działowi inżynierskiemu firmy Romex na ciągłe badania i rozwój w zakresie zagadnień związanych z kontrolą i pomiarem przepływu, projektowaniem aplikacji stacjonarnych i przewoźnych, dostarczając potrzebną technologię i know-how, potrzebne do budowy zautomatyzowanych urządzeń procesowych i pomiarowych dla przemysłu spożywczego oraz innych branż.

Kilka faktów z

Historii firmy

NASZE POCZĄTKI

lata 90-te
Założycieł firmy - Roman Wasilewski - w latach 90-tych zyskuje dobrą reputację w branży mleczarskiej i otwiera własny biznes pod szyldem ROMEX. Kieruje on działania przedsiębiorstwa na świadczeniu usług serwisowych oraz napraw autocystern do odbioru mleka.

PIERWSZE BIURO SPRZEDAŻY ORAZ ZAKŁAD REMONTOWO-PRODUKCYJNY

Styczeń 2000
Otwarcie biura sprzedaży oraz zakładu remontowego w Koszalinie. Wraz z nowymi wyzwaniami zostaje uruchomiona produkcja nowych autocystern oraz systemów pomiarowych do mleka.

OTWARCIE NOWEGO ZAKŁADU

Styczeń 2009
Po latach rozwoju nad portfolio produktów i inwestycji prowadzonej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej  w Koszalinie firma otwiera nowy zakład produkcji autocystern.

BUDOWA NOWEGO ZAKŁADU PRODUKCJI ZBIORNIKÓW

2017
W miarę rozwoju oferty produktowej o naczepy do transportu innych cieczy spożywczych oraz produktów chemicznych, zbiorników stacjonarnych oraz nowych urządzeń pomiarowych zapada decyzja o budowie trzeciego zakładu z inwestycją w linię maszyn do budowy zbiorników nierdzewnych.

OTWARCIE NOWEGO ZAKŁADU

2018
W 2018 roku ROMEX uruchamia produkcję w trzeciej lokalizacji znacznie powiększając moce oraz możliwości produkcyjne.

Firma prowadzi ciągłe prace rozwojowe nad ulepszaniem technologii produkcji oraz gamą nowych produktów oraz świadczonych usług.

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przedstawioną w formie oddzielnych serwisów internetowych.Zapraszamy do kontaktu!
Kontakt
romex.pl
Cysterny drogowe oraz zbiorniki nierdzewne
process-metal.pl
Usługi związane z obróbką metali
flowmetersystem.eu
Systemy pomiarowe do cieczy oraz  akwizycji danych
sklep.romex.pl
Sklep stacjonarny oraz Internetowy z armaturą nierdzewną

O nas

Jesteśmy producentem autocystern, przyczep oraz naczep transportu mediów płynnych, zbiorników ze stali kwasoodpornej oraz systemów pomiarowych i kontroli przepływu. Zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą ofertą.
WIĘCEJ
romex@romex.pl
historycrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram